ZMIENILIŚMY SIĘ


Po licznych konsultacjach i oczekiwaniach płynących z różnych źródeł z dniem 01.04.2020r SKS Polonia Gdańsk przestaje istnieć.
Powróciliśmy do naszej historycznej nazwy "Stoczniowiec" Gdańsk. Zmianie uległo nasze logo klubowe i barwy.
Wraz ze zmianami uruchomiliśmy nową oficjalną stronę SKS Stoczniowiec Gdańsk. O kolejnych zmianach w klubie będziemy informowali na bieżąco

Najnowsze wiadomości

 • Zwycięstwo z Moreną Gdańsk

         

  18 mecz i 18 zwycięstwo. W meczu z Moreną Gdańsk byliśmy faworytem i z tej roli się wywiązaliśmy, choć skuteczność nie była dzisiaj mocną stroną naszej drużyny, mimo zwycięstwa 7:0. Okazji mieliśmy dużo więcej, przynajmniej tak ze dwa razy więcej. Graliśmy spokojnie i cierpliwie, ale nie najlepszy jeszcze stan naszej murawy nie pozwalał nam czasami na wykończenie akcji. Najważniejsze w takich meczach jest, aby nie tracić koncentracji i z pokorą, ale pewni swoich umiejętności zdobywać kolejne punkty. Do końca rundy zostało nam 6 meczy i w następnej kolejce możemy sobie zapewnić już bezpośredni awans do ligi okręgowej.

   2022-04-13 Nr: 124
 • Juniorzy na inaugurację rundy rewanżowej zwyciężyli w Starogardzie

         

  Nie zawiedli w Starogardzie także juniorzy starsi, którzy w wyrównanym meczu pokonali 2:1 vice lidera ligi drużynę miejscowego Beniaminka 03 Starogard Gdański. Nie było to wybitne widowisko i nie był to mecz wysokich lotów piłkarski, ale byliśmy drużyną lepszą która stworzyła sobie więcej sytuacji bramkowych i konsekwentną do końca, bo bramkę zdobyliśmy w ostatniej akcji meczu. Bramki zdobyli Igor Szczerbowicz, po ładnej asyście Wojtka Skibrowskiego oraz Kacper Ignaczak dobijając do bramki strzał Dawida Schroedera.

   2022-04-10 Nr: 123
 • 17 zwycięstwo z rzędu!

         

  Są czasami takie mecze, które trudno jednoznacznie ocenić. Nie był to nasz porywający występ, ale walką, zaangażowaniem i mimo wszystko walorami czysto piłkarskimi wygraliśmy 3:0. Choć i gospodarze GTS Rotmanka też mieli swoje szanse. Dzisiaj graliśmy bez kilku ważnych dla nas zawodników, ale widać mamy dużą kadrę i w takich przypadkach musimy sobie radzić. I dajemy radę Zwycięstwo zapewnili nam Dawid Ogrodowczyk (2) i Damian Klawa.

   2022-04-10 Nr: 122
 • Zwycięstwo w hicie kolejki

         

  Takich meczy w rundzie wiosennej chcemy więcej i tak chcemy grać! Dzisiaj nasza gra była pełna koncentracji, mądrości i boiskowego doświadczenia. Pełne zaangażowanie naszych zawodników i konsekwencja w grze, poparta skutecznością pozwoliła nam wysoko pokonać zespół Jaguara, dotychczasowego vice lidera. Wygrywamy 5:0 w pełni zasłużenie. Bramki zdobyli Krzysztof Kwasny 2x, Łukasz Dziengielewicz 2x i Kamil Borkowski.

  Więcej
   2022-04-02 Nr: 121
 • Kolejne zwycięstwo w lidze

         

  Może niezbyt efektownie, ale w pełni zasłużenie wygrywamy z Koroną Cedry Małe 3:0. Nie był to na pewno wybitny mecz naszego zespołu, ale niestety przynajmniej w pierwszej połowie powinniśmy niektóre z akcji lepiej zakończyć i szybciej rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Na bramki musieliśmy czekać do ostatniego fragmentu pierwszej połowy, kiedy to w przeciągu 5 minut bramki zdobyli: Maciej Osłowski 42', Bartosz Machliński 44' Tomasz Malkowski 45'.

  Więcej
   2022-03-26 Nr: 120
 • Zmiany w pierwszej druzynie

         

  W miniony weekend rozpoczęła się runda rewanżowa sezonu 2021/2022. W naszych zespołach trochę zmieniło się jeśli chodzi o składy drużyn. Do drużyny seniorów pozyskaliśmy: -Jakuba Perszke poprzednio GKS Kowale -Łukasza Tomkiewicza poprzednio SAP Sopot -Dawida Ogrodowicza poprzednio Olimpic Gdańsk Z drużyny seniorów ubyli: -Mateusz Jurczak do OKS Janowo. -Piotr Zubkowicz do Orzeł 1955 Trąbki Wielkie (wypożyczenie) -Jakub Zgliński do Orzeł 1955 Trąbki Wielkie -Mateusz Patera do Ogniwa Sopot

  Więcej
   2022-03-21 Nr: 119
 • Zwycięstwo na początek rundy

         

  Pierwsze zwycięstwo z rundzie wiosennej naszych seniorów!. Wygrywamy 3:1 na trudnym terenie w Mściszewicach, choć po meczu w którym mogło być różnie. Cieszymy się z trzech punktów i trzeba je szanować, gdyż drużyna z Mściszewic zaprezentowała się naprawdę dobrze. Bramki dla naszego zespołu zdobyli dzisiaj Krzysztof Kwasny, Robert Cichocki, Adrian Dałek. Wkrótce też kilka informacji o zmianach w naszej drużynie, które miały miejsce przed rundą wiosenną.

   2022-03-19 Nr: 118
 • Zremisowaliśmy z IV-ligowym GKS Kowale

         

  Kolejny udany sparing naszej drużyny seniorów, którzy w wietrzne sobotnie popołudnie zremisowali 1:1 z IV ligowym zespołem GKS Kowale. Mecz wyrównany i w sumie sprawiedliwy remis. Mieliśmy swoje szanse i sytuacje, ale udało się wykorzystać tylko jedną. Bramkę zdobył Bartosz Machliński. Brawo Stoczniowcy!

  Więcej
   2022-02-19 Nr: 117
 • Juniorzy starsi wygrali kolejny sparing

         

  Kolejny mecz przed rozpoczęciem sezonu rozegrali nasi juniorzy starsi. Wygraliśmy 6:2 z juniorami starszymi Radunii Stężycy i nawet nie rozmiary zwycięstwa, ale sama gra mogły się podobać. Graliśmy szybko w ataku i mądrze ustawialiśmy się w obronie. Oby tak dalej, bo widać efekty naszej pracy na treningach. Chcemy grac jak momentami w tym meczu i nie popełniać takich błędów jak przy straconych bramkach. Bramki zdobyli dzisiaj dla nas 2x zawodnik testowany, Dawid Nonna, Wiktor Kubiak, Igor Szczerbowicz i Kacper Ignaczak.

   2022-02-12 Nr: 116
 • GLKS Różyny pokonane.

         

  Kolejny mecz przed rozpoczęciem sezonu rozegrali nasi seniorzy. Zwycięstwo 3:2 nad GLKS Różyny cieszy, bo to kolejny mecz z przedstawicielem z wyższej ligi i to jej czołówki (3 msc. V liga). Wygraliśmy po 2 bramkach Kamila Borkowskiego i jednej zawodnika testowanego. Brawo Stoczniowcy!

   2022-02-12 Nr: 115