ZMIENILIŚMY SIĘ


Po licznych konsultacjach i oczekiwaniach płynących z różnych źródeł z dniem 01.04.2020r SKS Polonia Gdańsk przestaje istnieć.
Powróciliśmy do naszej historycznej nazwy "Stoczniowiec" Gdańsk. Zmianie uległo nasze logo klubowe i barwy.
Wraz ze zmianami uruchomiliśmy nową oficjalną stronę SKS Stoczniowiec Gdańsk. O kolejnych zmianach w klubie będziemy informowali na bieżąco

O NAS

Ostatni mecz

B-klasa KEEZA gr. 2 Gdańsk

Stoczniowiec II Gdańsk

2 - 2
2022-11-13
Gdańsk

Respect Przejazdowo

;

Terminarz rundy

Najnowsze wiadomości

 • image
  Ustalone terminy zaległych meczy

         

  Obydwa zaległe mecze seniorów z ostatnich kolejek zostały przeniesione na wiosnę: 2023-04-19 godz. 16:00 Stoczniowiec Gdańsk - GTS Mokry Dwór 2023-04-12 godz. 16:30 Orzeł 1955 Trąbki Wielkie - Stoczniowiec Gdańsk. Pozostaje nam więc jedynie oglądanie mistrzostw i kibicowanie polskiej drużynie oraz treningi. O przygotowaniach do rundy wiosennej będzie jeszcze czas poinformować, bo obydwie drużyny seniorskie naszego klubu nadal trenują.

   2022-11-29 Nr: 175
 • image
  Zawód w Kartuzach

         

  Zawiedli seniorzy pierwszego zespołu, którzy przegrali w Kartuzach 2:4. Mecz od początku źle się dla nas ułożył, ale mimo wszystko z taką skuteczności jaką zaprezentowaliśmy szczególnie w drugiej połowie to meczu się nie wygra. Były niestety tylko fragmenty dobrej gry z naszej strony, ale to nie wystarczyło. Bramki zdobyli Krzysztof Kwasny i Robert Cichocki.

   0000-00-00 Nr: 174
 • image
  Najmłodsza drużyna trenuje też w święta

         

  Dzisiaj mimo święta odbył się trening najmłodszych zawodników z rocznika 2016-2017 na którym otrzymali oni klubowe koszulki treningowe. Treningi prowadzi trener Paweł Gontarz. Zapraszamy na zajęcia w poniedziałki i piątki. Szczegóły na stronie klubowej.

   2022-11-11 Nr: 172
 • image
  Remis z Bałtykiem

         

  Remisem kończymy mecz z rezerwami Bałtyku Gdynia. Jak na standardy ligi okręgowej, to było naprawdę dobre do oglądania i ciekawe widowisko, bo spotkały się dwie drużyny które chciały grać w piłkę. Znowu goniliśmy wynik i ambitnie walczyliśmy do końca o zwycięstwo, ale tym razem się nie udało choć szkoda kilku sytuacji z drugiej połowy. No cóż w tabeli zatem pomiędzy drużynami taki sam stan jak przed meczem. Do końca rundy pozostały trzy mecze i nadal walczymy o pełną pule.

   2022-11-05 Nr: 170
 • image
  Ważna wygrana seniorów

         

  To nie był łatwy mecz naszego zespołu w niedzielne popołudnie. Zawodziła nas skuteczność do tego ambitnie i czasami zbyt agresywnie grający gospodarze, sprawiali nam dużo kłopotu. Kilka razy strzały gospodarzy wybronił bardzo dobrze dysponowany w meczu Łukasz Szuciło. Drużyna pokazała że ma charakter, wolę walki i wywiązała się z roli faworyta tego spotkania. Mecz nie ułożył się dla nas dobrze, bo straciliśmy bramkę i musieliśmy gonić wynik. Ale pogoń trwała zaledwie kilka minut, gdy do wyrównania doprowadził Krzysztof Kwasny a decydującego gola zdobył Kamil Borkowski z rzutu karnego 2:1. Brawo Stoczniowcy!

   2022-10-30 Nr: 168
 • image
  GTS Pruszcz pokonany

         

  Mecz seniorów z ostatnią drużyną ligi i jednocześnie jedną z najmłodszych w lidze nie powinien przysparzać nam kłopotów i tak też było w pierwszej połowie. Bardzo szybko, bo chyba już koło 15 sekundy wbita bramka tak naprawdę ustawiła to spotkanie. Dodatkowe 4 kolejne w pierwszej połowie spowodowały ..... senność i dziwną nieporadność drużyny w drugiej połowie. Najważniejsze jest jednak zwycięstwo zespołu i przy porażkach innych drużyn wróciliśmy na pozycję wicelidera ligi. Teraz do końca rundy czeka nas kilka ciekawych spotkań z zespołami obok nas aspirującymi do awansu, więc skupienie w grze będzie nam jak najbardziej potrzebne. Bramki zdobyli 2 Krzysztof Kwasny, Kamil Borkowski, Łukasz Dziengielewicz i Michał Pastuszka. Brawo druzyna.

   2022-10-23 Nr: 166
 • image
  II zespół zakończył rundę remisem

         

  Na koniec rundy nasi młodzieżowcy i juniorzy zremisowali 2:2 z zespołem Respect Przejazdowo i swoją pierwszą rundę w seniorskiej piłce zakończą na 4 miejscu mając tyle samo punktów co 3 drużyna w tabeli. Dwie bramki Jakuba Lecha w tym spotkaniu wyprowadzały nas na prowadzenie, ale za każdym razem drużynie gości udawało się doprowadzić do remisu, w czym niestety im pomogliśmy. Nadal płacimy za otwartą grę i indywidualne błędy, ale po to gramy by nasi zawodnicy grając w pierwszej drużynie popełniali ich mniej. Dzisiaj jest nam smutno bo rundę chcieliśmy zakończyć zwycięstwem i przynajmniej do liderów tracić nieco mniej, ale piłka jest nieprzewidywalna i trzeba się z tym pogodzić. Nas cieszą postępy niektórych zawodników i to że w zderzeniu z fizycznością i twardą rzeczywistością b-klasy ci chłopcy dają radę.

   2022-11-14 Nr: 173
 • image
  Zwycięstwo dwójki w zaciętym meczu

         

  Po zaciętym meczu i walce do ostatniej minuty wygrywamy w Gdyni z KP 2:1. Mecz się ułożył dla nas źle, ale determinacją, wolą walki i wreszcie piłkarskimi umiejętnościami doprowadziliśmy do wyrównania, a następnie już w doliczonym czasie gry zdobyliśmy zwycięską bramkę. Nie brakowało w tym meczu z naszej strony okazji do zdobycia bramki, ale różnie było z wykończeniem naszych akcji. Cały zespół za ten mecz zasługuję jednak na pochwałę. Bramki zdobyli Patryk Gontarz i Daniel Demkowicz i były to bardzo ładne zespołowe akcje zakończone bezpośrednimi strzałami z okolic 16 metra. Brawo stoczniowcy!

   2022-11-06 Nr: 171
 • image
  Wygrana II zespołu w meczu na szczycie

         

  Nie zawiódł drugi zespół. który w bardzo ważnym dla układu tabeli meczu wygrał na wyjeździe z rezerwami Czarnych Pruszcz Gdański 3:1. Drużyna przez większość meczu kontrolowała grę i zasłużenie po dwóch bramkach Jakuba Lecha i jednej Dawida Nonny pokonała drużynę, która do tego momentu nie przegrała w lidze meczu. Widać po naszych juniorach, że powoli przyzwyczajają się do gry seniorskiej i to z co raz lepszym skutkiem. Mamy nadzieję, że ta drużyna będzie się z meczu na mecz rozwijała i z czasem dostarczy kolejnych graczy do pierwszego zespołu. Zagraliśmy mądrzej taktycznie i uważnie w obronie i dzięki temu mogliśmy po 90 minutach cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Do końca rundy pozostały dwa mecze i liczymy, że drużyna zademonstruje się w nich na tyle dobrze by odrobić straty punktowe z początku rundy.

   2022-10-30 Nr: 169
 • image
  Drugi zespół pokonał Sokół II Ełganowo

         

  Na brawa zasłużył drugi zespół, który pewnie pokonał Sokół Ełganowo II 4:1. Nie był to łatwy mecz dla naszej drużyny , bo znowu przeciwnicy bronili się bardzo mocno na swojej połowie. Na szczęście drużyna zareagowała prawidłowo i po bramkach Dawida Schroedera i Patryka Gontarz, schodziliśmy na przerwę w miarę w dobrych nastrojach, choć karny przeciwko nam wzbudził u nas mieszane uczucia co do jego zasadności.

  Więcej
   2022-10-23 Nr: 167
 • image
  Klukowo pokonane, kolejny niewykorzystany karny

         

  II drużyna rozgrywała dziś mecz na boisku w Klukowie. Zwycięstwo powinno być wyższe bo nasza zmora w postaci niewykorzystanych sytuacji i ....rzutów karnych nadal nie minęła. Gramy w piłę, tworzymy akcje, ale piłka nie chce nam wpadać do bramki. Dziś były strzały w poprzeczkę, kolejna nie uznana bramka, choć z naszej perspektywy prawidłowa i ... kolejny niewykorzystany rzut karny!!

  Więcej
   2022-10-16 Nr: 163
 • image
  II zespół wysoko pokonał Morenę

         

  Oczekiwania spełniła II drużyna Stoczniowca , które grała z Moreną Gdańsk w ramach rozgrywek B-klasy. Nasi młodzi zawodnicy wygrali ostatecznie 7:2 po bramkach Jakuba Lecha (5), Pawła Gontarza i Daniela Demkowicza.

   2021-10-03 Nr: 161