Na naszym stadionie odbyło się spotkanie znakomitych piłkarzy Tomasza Wałdocha (obecnie II trenera U-23 Schalke 04) i obecnego prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosława Michalskiego, byłych wychowanków naszego klubu. Całość wizyty z kamerą obserwowała TVP Gdańsk, której dziękujemy za udostępnienie materiałów(do oglądnięcia na naszym profilu FB). Całość relacji można zobaczyć na naszym fanpage FB https://www.facebook.com/SKSStoczniowiecGdansk/?__cft__[0]=AZU_Thx8_X-5OijQqg4l2WJPUdQcbWUtR3zHG7gzYiWiah2c1KGDcA9cE9mwxYpJ0N0VknlkQBKMLh7wcuhikTJKuLcghBYWO7II-cvyWmxMvTNr-WVgGpxGvVYaEI_xrqdFAPGPKxGyezHVAxPMITYhd_57ZHQsNU_BqiV8WESSwg&__tn__=-UC-R

image

Graliśmy z Nowym Stawem. Porażka 0:3.

Nr: 35  z dnia: 2020-07-18

Kolejny sparing tym razem z drużyna z III ligi rozegrali seniorzy. Przeciwnik Grom Nowy Staw wydawał się najsilniejszym przeciwnikiem, z jakim przyjdzie nam grać przed rozpoczynającą się rundą jesienną i z obawami jechaliśmy na ten mecz. Do przerwy jednak udawało nam się utrzymać korzystny rezultat 0:0 i sami stwarzaliśmy nawet zagrożenie pod bramką przeciwnika. Druga połowa to jednak dużo lepsza gra gospodarzy, a nam jak zwykle przytrafiły się w obronie błędy indywidualne. Zakończyło się porażką 0:3, ale nie był to zupełnie nieudany mecz. Po za tym cześć zawodników szczególnie 16 latkowie mieli szansę zobaczyć różnice poziomów pomiędzy III liga a A-klasą. Nadal dużo eksperymentujemy ze składem bo od tego są mecze sparingowe. Inna sprawa, że jak to na poziomie A-klasy ciężko jest zagrać w danym meczu pełnym składem.

image

Niespodziewana porażka w Różynach

Nr: 34  z dnia: 2020-07-15

Nie takiego meczu i nie takiej postawy naszej drużyny spodziewaliśmy się przed meczem w Różynach z GLKS. Porażka 1:5 (0:3) nawet co do rozmiarów nie jest jakoś bolesna, bo to sparing a do ligi jeszcze daleko, natomiast brak koncentracji i fatalne błędy indywidualne to już coś nad czym należy się pochylić. Trener zdecydował się na różne warianty ustawienia ...... ale to nie ma znaczenia gdy dwóch naszych zawodników w kuriozalny sposób wbija sobie bramkę samobójczą. Nie wykorzystaliśmy dzisiaj nawet rzutu karnego i dodatkowo dwa razy obijaliśmy poprzeczkę przeciwnika. Na potęgę marnowaliśmy swoje okazję szczególnie w drugiej połowie. Dzisiaj grała też nasza młodzież, więc dla nich takie mecze to najlepszy sprawdzian w dorosłej piłce. Drugi mecz z rzędu w naszym zespole bronił Bartek Bartosiewicz 15-latek z drużyny juniora młodszego. Ten mecz do zapomnienia i trzeba solidnie skupić się przed następnymi, bo momentami gra nie była zła i dało się to oglądać, Szkoda że tylko momentami.

• image
        image

Porażka z Czarnymi w sparingu

Nr: 33  z dnia: 2020-07-11

Porażka w sparingu z Czarnymi. Kolejny debiut w I drużynie 15-latka. Nie udał nam się wyjazd do Pruszcza. Porażka 2:3 z Czarnymi wprawdzie nie jest jakoś znacząca, ale nadal nie potrafimy grać dwóch równych połówek i to głównie zadecydowało o naszej porażce. Nie gramy w pełnym składzie personalnym i liczymy, że do rozpoczęcia sezonu nasza sytuacja kadrowa się polepszy. Natomiast nas cieszy co innego, w drużynie co raz większą rolę przy pomocy doświadczonych zawodników odgrywają nasi młodzieżowcy. Dzisiaj bramki zdobyli Kacper Ignaczak (rocznik 2003) i Michał Kruszewski (rocznik 2002). Za to bardzo pozytywnie wypadł dziś debiut w seniorskim zespole naszego bramkarza juniorów młodszych 15-letniego Bartłomieja Bartosiewicza. Nadal więc będziemy kroczyć ścieżką wprowadzania co raz młodszych zawodników do gry seniorskiej i liczymy na powroty z wypożyczeń naszych zawodników, którzy u nas w klubie mają szansę tak naprawdę zadebiutować w seniorskiej piłce.

• image
        • image
        image

Remis seniorów w sparingu

Nr: 32  z dnia: 2020-07-04

Dzisiaj seniorzy rozegrali mecz sparingowy z zespołem GTS Mokry Dwór. O pierwszej połowie nie ma co pisać bo ...... zostaliśmy w szatni. Dopiero po przerwie zespół zagrał lepiej, ale i tak nie było to najlepsze spotkanie naszych zawodników. Dzięki bramce w ostatniej akcji meczu spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 3:3 (0:2).

image

Test klubowej młodzieży z seniorami

Nr: 31  z dnia: 2020-06-25

W czwartek 25.06 na naszym stadionie późnym popołudniem sparing wewnątrz klubowy odbyli seniorzy klubu i drużyna juniora młodszego. Był to dobry czas, aby trener pierwszego zespołu SKS Stoczniowiec Gdańsk Adam Kozłowski przyglądnął się kilku naszym najmłodszym juniorom, pod katem ich przyszłej przydatności do gry w pierwszym zespole. Młodzi nasi zawodnicy po raz pierwszy mogli zmierzyć się z drużyną seniorską i zobaczyć, ile im jeszcze brakuje, aby móc tak naprawdę zaistnieć w seniorskiej piłce. Co jakiś czas nasi juniorzy będą spotykali się z drużynami seniorskimi, tak aby proces ich przejścia do pierwszej drużyny Stoczniowca odbywał się płynnie. Trenerzy liczą na to, że w najbliższym czasie młodzi zawodnicy dostaną możliwość treningu z seniorami i jak najszybciej osiągną poziom umożliwiający im grę w pierwszej drużynie,